Ötvenöt éve érettségiztünk, s most újból találkoztunk
2013. szeptember 10. kedd 11:00
Szeptember 7-én különleges érettségi találkozó helye volt a Szent János Hotel.
A Kisfaludy Károly Gimnázium három, ötvenöt évvel ezelőtt érettségizett osztályából nagyjából hatvanan jöttek össze, s hol boldogan, hol könnyek között beszélgettek, fotókat nézegettek és emlékeztek a régi diákévekre.
- Bizony hosszú az eltelt 55 év, de nagyon gyorsan elszállt. Ilyenkor érdemes visszatekinteni, számadást készíteni, mit értünk el, hogyan jártuk be az eddigi életutat - hangzott el Tóth Gábor, egykori „A" osztályos beszédében.
Schneider Béla a tanári gárdát méltatta. Kiemelte, hogy szerencséjükre, akkoriban igazi tanáregyéniségek tanítottak, kivétel nélkül. Ez meghatározta és segítette a gimnáziumnak búcsút intők sorsának alakulását, s azt is, hogy az életben milyen eredményeket értek el.
A jelenlévők meghatottan emlékeztek meg a már eltávozott társakról, tanárokról.
Külön érdemes megemlíteni, hogy ez a három osztály mindig együtt találkozott, szinte egy osztálynak számítottak, olyan szorosak a baráti szálak. Az évek múltával már nem is vártak kerek évfordulókra, évente megszervezték az együttléteket. Ez a kerek, több mint fél évszázados találkozó is nagyon jó hangulatú volt. Annak reményében búcsúztak, hogy jövőre újra együtt lehetnek.
Mécs Imréné
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Rózsahegyi Áron: soha nem mondtam,...
- Véget ért az országos rendőrségi...
- Gyalogos zarándoklatra hívja a...
- Hagyományőrző együttesbe várják a...
- Már több mint 200 baranyai rendőr...
- Ötös lottó: 5 találatos szelvény nem...
- Orbán Viktor: előbb az olaj, aztán a...
- Kitüntette a finn köztársasági elnök...
- Tíz migránst fogtak el a határvédők...
- Minden voksot összeszámoltak, megvan...

