Idén is megnyílnak Baranyában a tűzoltószertárak kapui a gyermeknapon
2026. május 25. hétfő 12:36

Gyermeknap alkalmából ismét megnyílnak a tűzoltólaktanyák a látogatók előtt a hónap utolsó vasárnapján. A korábbi évek hagyományait követve idén is 153 hivatásos és 329 önkormányzati, illetve önkéntes tűzoltóság és múzeum várja azokat a családokat, amelyek szívesen megismernék a tűzoltólaktanyák életét.
Sokak számára ismerős a „Nyitott szertárkapuk" rendezvény, amely évek óta nagy népszerűségnek örvend, és a legkülönfélébb korosztályok számára kínál gazdag programot. Az országos program célja az, hogy az emberek egy napra betekinthessenek a laktanyák mindennapjaiba.
A gyermeknaphoz kapcsolódó országos esemény során idén is reggel tíz és délután négy óra között fogadják az érdeklődőket. A fővárosi laktanyákban fellép a Katasztrófavédelem Központi Zenekara. Az egész napos program során lesz filmvetítés, interaktív kérdőív, és a tűzoltói hivatást bemutató előadás. A tűzoltók próbariasztásokat tartanak, így az érdeklődők láthatják, hogy mi történik, amikor tűzesethez, balesethez riasztják őket. Megtekinthetőek, kipróbálhatóak lesznek bizonyos speciális eszközök és felszerelések, a kicsik a tűzoltók öltözékét is magukra ölthetik.
A 150 hivatásos laktanya, a 47 önkormányzati tűzoltóság és a 216 önkéntes tűzoltó egyesület mellett a fővárosban a Katasztrófavédelem Központi Múzeuma, vidéken pedig más tematikus múzeumok, emlékszobák és kiállítóhelyek várják a gyerekeket és felnőtteket, ahol játékos keretek között szerezhetnek információkat a katasztrófavédelem tevékenységéről, a tűzoltók hétköznapjairól, és nem utolsó sorban arról, mit tehetnek saját biztonságuk érdekében.
Baranya vármegyében az alábbi helyszíneken várják az érdeklődőket:
Baranya vármegyében ezek a laktanyák látogathatók:
| Mohácsi HTP | 7700 Mohács, Liszt Ferenc utca 28. |
| Véméndi KvŐ | 7726 Véménd, Szabadság tér 11. |
| Komlói HTP | 7300 Komló, Berek utca 12. |
| Sásdi KvŐ | 7370 Sásd, Dr. Guzsal Ernő u. 3. |
| Pécsi HTP | 7630 Pécs, Engel János József utca 1. |
| Pécsi HTP | 7623 Pécs, Tüzér u. 30. |
| Siklósi HTP | 7800 Siklós, Gyüdi út 24. |
| Villányi KvŐ | 7773 Villány, Ady Endre fasor 913/3. hrsz. |
| Szigetvári HTP | 7900 Szigetvár, József Attila utca 87. |
| Sellyei KvŐ | 7960 Sellye, Dráva utca 23. |
Az elmúlt évekhez hasonlóan, idén is csatlakoznak az önkéntesek. Velük itt találkozhatnak:
| Majs ÖTE | 7783 Majs, Táncsics Mihály utca 378. |
| Palkonya-Újpetre ÖTE | 7771 Palkonya, Fő utca 73/1. |
| Pogány ÖTE | 7666 Pogány, Széchenyi u. 11. |
| Szabadszentkirály ÖTE | 7951 Szabadszentkirály, Petőfi Sándor utca 68. |
Forrás: Katasztrófavédelem
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Bérmálással ünnepelték a pünkösdöt a...
- Akinek nincs vaj a fején, az se...
- Idén is megnyílnak Baranyában a...
- A hét végéig lehet jelentkezni a...
- Tizenhat határsértőt tartóztattak fel...
- Kánikulával kezdődik május utolsó...
- Vágányzár a pécsi fővonalon: három...
- Különleges rekordkísérletre...
- Az agy betegségeit vizsgáló kutatás...
- Mesélnek a képek, merengünk a múltak...

