Hazánkat is elérte az influenzajárvány
2012. február 15. szerda 16:31
Európa több országához hasonlóan Magyarországon is átlépte a járványküszöböt az influenzaszerű megbetegedések száma - olvasható az Országos Epidemiológiai Központ (OEK) legfrissebb, szerdai jelentésében.
Mint írták, az elmúlt héten ismét emelkedett az influenzás panaszokkal orvoshoz fordulók száma, az influenzavírust tíz beteg szervezetében mutatták ki, hat esetben a B, négy esetben az A vírust azonosították.
A hatodik héten a figyelőszolgálatra kijelölt orvosok több mint 36 százalékkal több beteget regisztráltak, mint az előző héten. Február 6-12. között Borsod-Abaúj-Zemplén és Hajdú-Bihar megye kivételével az ország valamennyi közigazgatási területén emelkedett az influenzaszerű megbetegedés miatt orvoshoz fordulók száma. Egy hét alatt Bács-Kiskun megyében csaknem négyszeresére, Békés megyében háromszorosára nőtt a betegek száma.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A papi hivatásokért ajánlották fel...
- Mohácsi lányra is voksolhatunk a...
- Több baranyai településen is...
- eM Soós György: „A sport nagy...
- Hárman tűntek el szombaton a Dunában
- Az önkormányzati lakások bérleti díja...
- Jó hal, paprika, hagyma és só kell a...
- Személyi változásokat rendelt el a...
- Fia született Harry hercegnek és...
- Eddig még soha át nem élt forróság...

