Varga Mihály: ha így megy tovább, Európa lemarad
2024. február 24. szombat 17:21

Brüsszelben változásra van szükség! - hangoztatta Varga Mihály pénzügyminiszter szombaton a Facebook-oldalán megosztott videójában egy genti futballstadion lelátójáról bejelentkezve.
Varga Mihály elmondta: szokatlan helyszínen, egy futballstadionban tartotta a belga elnökség az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) informális ülését.
"Talán adja is magát a futballpálya, a verseny az Európai Unió versenyképességéhez" - fogalmazott a tárcavezető, hozzátéve, hogy a tanács egyik fő témája az európai versenyképesség kihívásairól szólt.
Mint mondta: az elmúlt 20 évben egyre inkább nyílik az az olló, ami az amerikai gazdaság, az ázsiai gazdaságok versenyképessége és Európa versenyképessége között van, ráadásul Európa rovására.
Hozzátette: a sok ok között az egyik legfontosabb a túlszabályozottság, a bürokrácia, hogy Brüsszel "rátelepedett" az európai gazdaságokra.
Varga Mihály szerint a túlszabályozottság miatt innovációkban, tőkepiacokban egyre inkább lemaradunk, ami pedig gazdasági lemaradással jár.
"Változásra van tehát szükség! Júniusban erre nyílik lehetőség, az európai parlamenti választások megadják annak a lehetőségét, hogy a változások Brüsszelben is megkezdődjenek" - fogalmazott Varga Mihály.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Idén is megnyílnak Baranyában a...
- Ez már igazi nyár, 33 fok is lehet...
- Elfüstölt egy mozdony, késnek a...
- Borultak a quadok, mentőre is szükség...
- Hargitai János beszélgetésre várja a...
- Az agy betegségeit vizsgáló kutatás...
- Kánikulával kezdődik május utolsó...
- Vágányzár a pécsi fővonalon: három...
- Különleges rekordkísérletre...
- Tizenhat határsértőt tartóztattak fel...

