Újabb incidensek történtek Németországban a migránsokkal összefüggésben
2015. augusztus 26. szerda 11:56
Németországban szerdára virradóra három kisebb incidens történt a menekültválsággal összefüggésben.
A Mecklenburg-Elő-Pomeránia tartományi Parchimban két férfi behatolt egy menedékkérőket befogadó állomás területére, egyikük egy 20,5 centiméteres pengéjű késsel a kezében. A rendőrség közleménye szerint az állomás lakói riasztották a biztonsági őröket, mire a két férfi elmenekült. A rendőrség előállította őket, mindketten részegek voltak. Rendbontás és a fegyvertartásról szóló törvény megsértése miatt indult ellenük eljárás.
A szászországi Lipcsében egy maszkot viselő ismeretlen férfi megpróbált felgyújtani egy épületet, amelyet menedékkérők befogadására készítettek elő. Az eset szemtanúi azonnal riasztották a tűzoltókat, így nagyobb kár nem keletkezett.
Ugyancsak Lipcsében egy menekültszálláson összeverekedett egy szíriai és egy marokkói csoport. Egy ember megsebesült. Az összetűzés oka egyelőre ismeretlen. A hatóságok öt ember ellen indítottak eljárást.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Egy újabb városban is kimutatták az...
- Gomolyfelhők zavarhatják szombaton a...
- Idén tovább gyarapodhat a gólyák...
- Több kocsival közlekednek a Mecsek...
- A békéért indulnak útnak a gyalogos...
- Dísznövény kiállítást és vásárt...
- Nepomuki Szent János ünnepére készül...
- Állatorvosi ügyelet hétvégén Mohácson...
- Jelölt kecsegék érkeztek a Dunába...
- Sárkánygőzzel lapátolhat medencében...

