Több millió brit akar új népszavazást az uniós tagságról
2016. június 26. vasárnap 08:30

Vasárnap hajnalig már két és félmillióan csatlakoztak ahhoz a petícióhoz a brit törvényhozás honlapján, amely újabb népszavazást követel az Egyesült Királyság tagságáról az Európai Unióban.
A kezdeményezés még a csütörtöki népszavazás előtt indult, és azt követeli, hogy a kormány tartson új népszavazást, ha a részvétel alacsonyabb 75 százaléknál, és nem támogatja legalább 60 százalék a kilépés vagy a bennmaradás lehetőségét. Csütörtökön a részvétel mintegy 72 százalékos volt, és 51,9 százalék szavazott a kilépésre.
A petíció ott írták alá a legtöbben, ahol a túlnyomó többség a bennmaradásra szavazott. A parlamentnek minden olyan petícióval foglalkoznia kell, amelyet legalább százezren aláírnak.
Egy pénteki felmérés szerint a választók fele úgy gondolja, hogy a népszavazást érvényesnek kell tekinteni, még akkor is, ha az EU további reformokat vállal annak érdekében, hogy a britek bent maradjanak, 39 százalék véli úgy, hogy az új feltételek ismeretében újabb népszavazást kellene tartani. a felnőtt lakosság 48 százaléka elégedett a csütörtöki népszavazás eredményével - derül ki a Sunday Mirror cmíű lap által megrendelt kutatásból.
Képünkön: tüntetők transzparensekkel tiltakoznak Nagy-Britannia kiválása ellen.
MTI - Fotó: MTI/EPA/Facundo Arrizabalaga
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A mohácsi tűzoltók is küzdenek a...
- Hűvös éj után napsütéses, kellemes...
- Még négy napig tart a rendőrségi...
- Baleset miatt teljes útzár van egy...
- Összedobta a hajó legénysége a büntit...
- Gulyás Gergely: ipar- és...
- Kislányt videózott egy férfi a...
- Magyar rendőröket is hívhatunk az...
- Csaknem három hónapja eltűnt egy fiú...
- Lángoló épülethez riasztották a...