Romának álcázzák a román embercsempészek a migránsokat
2015. szeptember 18. péntek 11:55
Egy kolozsvári roma szervezet vezetője a Mediafax román hírügynökség útján hívta fel pénteken a román és magyar hatóságok figyelmét arra, hogy romániai roma származású embercsempészek cigány népviseletbe öltöztetve szállítanak Magyarországról Ausztriába és Németországba illegális közel-keleti bevándorlókat.
Aurel Pascu, a kolozsvári Roma Emberiesség Egyesület (Asociatia Roma Umanitate) elnöke a hírügynökségnek elmondta: az embercsempészek arra alapoznak, hogy a magyar hatóságok nem ellenőrzik azokat a román rendszámú gépkocsikat, amelyek cigány népviseletbe öltözött személyeket szállítanak.
Egyértelműnek gondolják ugyanis, hogy román állampolgárok utaznak ezekben a gépkocsikban. Az embercsempészek 1500 euróért vállalják, hogy a hatóságokat megtévesztő módon juttassanak el egy-egy illegális bevándorlót Budapestről Bécsig vagy a németországi Passauig.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Egy héten át tartó rendőrségi razzia...
- Változott a buszok menetrendje, már...
- Megvannak az adatok, rengetegen...
- Pécsi gyalogosgázolás szemtanúit...
- Befejeződött a Marek Sportcsarnok...
- Orbán Viktor: vége annak az...
- Tamburás karácsonyra várják az...
- Már telefonon is ingyenesen...
- Orbán Viktor Mohácson: hadüzenet a...
- Kocsis Máté Mohácson: a választások...

