Lefoglalták a románok a székelyföldi őrtűzre szánt fát
2015. október 24. szombat 17:49
Lefoglalta a rendőrség azt a tűzifát, amit a gyergyószentmiklósi lovas pályára tervezett őrtűzhöz szállítottak a Székelyföld határkivilágításának a helyi szervezői.
Árus Zsolt, a Gyergyószéki Székely Tanács alelnöke elmondta, egy nyitott rakterű gépkocsival szállított szombaton délután a háza udvaráról a saját tüzelőjéből mintegy húsz hasáb tűzifát a tiltakozás gyergyószentmiklósi őrtűzéhez, amikor rendőri intézkedés történt vele szemben.
Elmondta, hazament a fa eredetét igazoló iratokért, de a rendőrség olyan szállítási iratot kért tőle, amivel nem rendelkezik. Hozzátette, a jegyzőkönyv kiállítása folyamatban van.
A Gyergyószéki Székely Tanács alelnöke hozzátette, már korábban a helyszínre szállította a tűzgyújtásra szánt kisebb fahasábokat, így a gyergyószentmiklósi lovas pályán sem marad el teljesen az őrtűzgyújtás.
Székelyföld "peremtelepülésein" több száz helyszínen gyújtanak őrtüzet szombat este a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) tiltakozó akciója keretében a régió önkormányzási jogát követelve.
Romániában egy éve vezették be a törvénytelen erdőirtások megfékezésére kialakított "erdőradar" rendszert, mely internetes regisztrációt ír elő a fát szállító gépkocsik számára.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Karambol miatt félpályán halad a...
- Jelölt kecsegéket telepítettek a...
- Baranyában is megemlékeztek Isten...
- 11 milliárd forintnyi...
- Áldozatot követel a mohácsi híd...
- Ismét csökkennek az üzemanyagárak kedden
- Több mint 80 ezren vizsgáznak magyar...
- Jégeső, felhőszakadás csaphat le...
- Csütörtökön ismét féláron fagyizhat...
- Újra Mohács lesz a halétkek fővárosa,...