Kacsapár csenget a hattyúk helyett az ebédért
2012. június 19. kedd 10:18

Nyolcszáz éves hagyományt tört meg egy kacsapár Nagy-Britanniában: elorozta hattyúnemzedékek hosszú sorától az élelemért csengetést a somerseti püspöki várnál.
A madarak az erődítményt körülölelő vizesárokban éldegélnek. Nyolc évszázadon át hattyúkat idomítottak be a várbeliek arra, hogy a madarak csőrükkel alkalmanként megrángassanak egy kötelet, amely a vár egyik faláról lóg a vizesárok fölé. A kötélen harang is van, amely tudatja a várbeliekkel, hogy a hattyúk enni kérnek.
Mármost a legújabb hattyúpár túl félénk, hiába próbálták őket beidomítani elődeikhez hasonlóan a várbeliek. Ellenben kifigyelte a dolgot egy élelmes kacsapár, amely így sikeres is lett: ők kapják a hattyúkosztot. A jogosultak egyelőre udvariasan teret engednek a kacsakonkurenciának, de - a vár gondnoka, Paul Arblaster szerint - lassan elsajátítják a "kötelező" tananyagot és remélhetően helyreáll a tradíció - adta hírül a The Daily Mail brit napilap.
A hagyomány eredete homályba vész, a helyiek legjobb tudomása szerint nyolc évszázada egy lányka kezdte etetni az árokban vendégeskedő hattyúkat, hogy odaszoktassa őket és mindig gyönyörködhessen bennük.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Kiengedtek egy mohácsi drogdílert,...
- Hát ez csodálatos: Ajkát is...
- Péntekre sem ígérnek sok jót a...
- A kórházban ápoltak is szavazhatnak a...
- Április végén megnyitja kapuit a...
- Egy teljes mohácsi famíliát vettek...
- Baranyai önkéntes tűzoltók tettek...
- Színház, nem csak iskolásoknak: a...
- Ez az oka, ha fura zajokat hall...
- Viharos széllel érkezik a csapadék...

