Felrobbantottak egy autót kedd reggel Berlinben
2016. március 15. kedd 13:25

A sofőr nem élte túl a robbantást. Egyelőre nem tudni, hogy a robbanószerkezet a gépkocsi melyik részén volt elrejtve.
A rendőrség tájékoztatása szerint az autó a német főváros Charlottenburg nevű központi városrészében haladt egy forgalmas úton reggel, amikor működésbe lépett a robbanószerkezet.
A sofőr életét veszítette, sérültje nincs a robbantásnak. A környéket lezárták, a roncsokat tűzszerészek vizsgálják. Egyelőre nem tudni, hogy a robbanószerkezet a gépkocsi belsejében volt-e vagy kívülről erősítették rá.
A rendőrség késő délelőtt Twitter-oldalán közölte, hogy a roncsok között nincsen további veszélyes szerkezet, a környékbeliek így kinyithatják lakásuk ablakait, erkélyajtóit. Az eset kivizsgálását egy gyilkossági csoport irányítja.
A Der Tagesspiegel című berlini lap szemtanúkra hivatkozva azt írta, hogy az autóban csak a sofőr, egy férfi utazott, aki a robbanás után még ki tudta szabadítani magát a roncsok közül, de a helyszínen belehalt sérüléseibe.
A Bild című lap meg nem nevezett forrásokra hivatkozva azt írta, hogy a robbantásos merénylet nem terrortámadás volt, hanem valószínűleg szervezett bűnözői csoportok közötti leszámolás állhat a háttérben.
MTI - Fotó: Paul Zinken/EPA
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Visszakapta az ellopott szivattyúját...
- Átvette a jelképeket a Pécsi...
- Idén is lesznek magyar rendőrök az...
- Jubileumi gyalogos zarándoklat indul...
- Széchenyi tér, parkolóház, Csatatéri...
- Őri László távozik, lemond a...
- Dupla nulla lett a rendőrségi razzia...
- Ifjúsági Lelkisegély Szolgálat
- Brutálisan erős UV-B sugárzásra...

