Fellebbezésnek helye nincs, a bridzs nem sport
2015. október 15. csütörtök 15:57

Csatát vesztett a bíróságon a bridzset sportként besoroltatni kívánó brit egyesület: az ország legfelső bírósága ugyanis kimondta, hogy a népszerű kártyajáték nem sport, mivel nem jár együtt fizikai aktivitással.
Az Angol Bridzs Egyesület (EBU) a sportot és az egészséges életmódot népszerűsítő brit szervezet, a Sport England korábbi döntését kifogásolva fordult a bírósághoz, amely azonban az egyesület ellenében döntött, elutasítva az ügy jogi felülvizsgálatára irányuló kérelmét.
Az egyesület "rendkívül elkeseredett" a döntés miatt és a "fellebbezés lehetőségeit" vizsgálja - számolt be a BBC News. Az EBU azért akarta, hogy a Sport England változtasson a bridzs besorolásán, mert akkor az egyesület jogosult lenne különböző támogatásokra, például a lottóalapból.
Az EBU szerint a Sport Englandet megalapító 1996-os királyi charta elég tágan határozza meg a sport fogalmát ahhoz, hogy annak ne legyen szükségszerűen feltétele a fizikai aktivitás.
Az egyesület ügyvédjei szerint a kártyajáték, más sportokhoz hasonlóan szabályokra, sportszerűségre, valamint versenyre épül, és idősebbek is űzhetik, akiket a közösséghez tartozás élményével is gazdagít.
Az ügyben eljáró bíró szerint azonban a Sport England jelenlegi definíciója szerint a sport a "fizikai aktivitást" is magában foglalja, és a szervezet helyesen járt el, amikor elutasította a kártyajáték új besorolására vonatkozó kérelmet.
Az EBU jelenleg nagyjából 55 ezer tagot számlál, habár Angliában hozzávetőlegesen 300 ezren bridzseznek rendszeresen. Az egyesület szerint a lengyel, a holland, a francia és a belga pénzügyminisztérium is sportként ismeri el a kártyajátékot.
MTI - Illusztráció: spectrumdanceco.com
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Michelisz Norbert megnyerte aTCR...
- Száznegyven éve vigyázzák a tüzet...
- A németek elhurcolására emlékezünk:...
- Nem bízza Fortunára a mohácsi...
- Rengeteg droggal bukott le egy pécsi...
- Nem ment haza, nyoma veszett egy 15...
- Nem jött össze az...
- Nem jelentenek be minden munkást a...
- Az Emlékkápolna búcsúnapján a...
- Az uszoda már a városé, a fejlesztése...

