Fejbe lőtte magát az egyik erdélyi magyar politikus
2012. június 10. vasárnap 12:24
Véletlenül halálra sebezte magát a Magyar Polgári Párt (MPP) nagybaconi listavezetője egy rendőr barátja pisztolyával szombaton este.
A Mediafax hírügynökség jelentése szerint Veress Loránd, a Magyar Polgári Párt nagybaconi önkormányzati jelöltlistájának vezetője lakásába hívta vacsorázni a baróti rendőrség két rendőrét, akik közül az egyik jó barátja volt.
Az előzetes vizsgálatok szerint a vendéglátó elkérte az egyik rendőr pisztolyát, hogy megnézze azt. A Kovászna megyei rendőrség szóvivője elmondta: "miután megkapta a pisztolyt, a 43 éves férfi figyelmetlenül kezelte a fegyvert, amely elsült a kezében, és olyan fejsérülést okozott, amely a halálát idézte elő".
A Magyar Polgári Párt (MPP) Kovászna megyei elnöke, Kulcsár Terza József tragédiának nevezte a történteket, és hozzátette, várják az ügyészségi vizsgálat eredményeit. A Kovászna megyei ügyészség gondatlanságból elkövetett emberölés, hivatali visszaélés és a fegyverekre vonatkozó jogszabályok megszegése gyanújával indított vizsgálatot a két rendőr ellen.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Robogóval esett el egy férfi...
- Gyalogost gázolt egy részeg sofőr...
- Hatalmas kamatot ígért egy pécsi...
- Mohácson hadat üzennek a...
- Ma ünneplik a katolikusok...
- Hatalmas, letört faágat távolítottak...
- Szombattól ismét szabad a tánc:...
- Emelkedett a koronavírus...
- Jön a Tabu Kupa: gyönyörű, régi...
- Vörös kódot léptettek életbe a hőség...