Egész évben marad a nyári tarifa a horvát autópályákon
2024. október 13. vasárnap 10:08

Októbertől is marad a nyári tarifa a horvát autópályákon - tájékoztatott a horvát autópályákat kezelő vállalat (HAC).
A HAC azzal indokolta döntését, hogy 2012 óta nem emelt árakat.
Ez idő alatt a karbantartási és építési költségek jelentős megnőttek, ezért a vállalatnak korrigálnia kellett az útdíjakat a pénzügyi stabilitás biztosítása érdekében - közölte a HAC.
A szezonális autópályadíjakat - amelyek tíz százalékos árnövekedést jelentenek a nyári hónapokban - először 2017-ben vezették be Horvátországban, de az elmúlt négy évben a koronavírus-járvány, majd a gazdasági válság miatt nem alkalmazták.
A vállalat most úgy döntött: az idén július 1-je és szeptember 30-a között megszabott nyári tarifa október 1-jétől is érvényben marad.
Ugyanakkor továbbra is kedvezőbb díjat vehetnek igénybe azok az autósok, akik rendelkeznek elektronikus ENC-készülékkel, amelynek használata legfeljebb 33 százalékos engedményre jogosít fel.
A drágulás most sem vonatkozik a nehéz járművekre, autóbuszokra és kamionokra.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Nagyot változik az időjárás,...
- A mai vasárnap az év eddigi...
- Idén is várják az Ifjú Kócsagőröket a...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Április végén megnyitja kapuit a...
- Ha tehene van, most egy darabig még...
- Most mi mondhatjuk meg a zsaruknak,...
- Már 126 ezer levélszavazatot leadtak...
- Rendkívüli nyitvatartással készülnek...
- A súlyos betegségéből lábadozó Erdő...

