Tizenegyedik lett Michelisz az idény első versenyén

2020. szeptember 13. vasárnap 11:34

Tassi Attila, a Münnich Motorsport magyar versenyzője a harmadik helyen ért célba vasárnap a túraautó-világkupa (WTCR) idénynyitó versenyhétvégéjének első futamán a belgiumi Zolderben.

A 21 éves Tassi a negyedik pozícióból rajtolt, és a start után azonnal előzött egyet, pozícióját pedig a leintésig megtartotta, ezzel pályafutása első dobogós helyezését érte el a WTCR-ben.

A futamot a magyar pilóta csapattársa, az argentin Néstor Girolami nyerte, második helyen pedig a svéd Thed Björk (Lynk&Co) ért célba.

A címvédő Michelisz Norbert (Hyundai) a 12. helyről rajtolva 11. lett, míg a Zengő Motorsport versenyzői közül a spanyol Mikel Azcona a 16., Boldizs Bence a 17., Kismarty-Lechner Gábor pedig a 19. pozícióban ért célba.

A második futamot 14.15-től rendezik Zolderben.