Négy éremmel tértek haza a mohácsi karatékák a Széki Kupáról

2022. március 21. hétfő 13:11

A napokban rendezték meg Szekszárdon a XXV. Széki Kupát, ahonnan a Mohácsi TE 1888 karatékái két arany, egy ezüst és egy bronzéremmel tértek haza.

A Széki Kupát először 1996-ban rendezték, azóta országos meghívásos versennyé bővült.

Idén háromszáz sportoló nevezett 24 egyesület színeiben az ország minden pontjáról.

A megméretés a formagyakorlat versenyszámokkal indult, amelyen Lantos Dániel máris megszerezte az első mohácsi érmet, mivel a harmadik helyen végzett.

Ezután követte őt a húga, Lantos Zsófia, aki a második helyen végzett kategóriájában.

Lantos Dániel egy másik kategóriában indulva a döntőig jutott, ahol négy másodperc volt az összecsapásból, mikor még az ellenfele vezette, azonban sikerült a maga javára fordítania a küzdelmet, így övé lett az aranyérem.

Karl Dávid szintén a döntőig menetelt, ahol behúzta a győzelmet is, így a mohácsiak két arany, egy ezüst és egy bronzéremmel térhettek haza.