Vörös kányákat gyűrűztek meg Baranyában
2021. július 13. kedd 12:31

A vörös kányák 1990-ben kezdődött hazai visszatelepedése óta az állomány lassú fejlődésnek indult, de csak az utóbbi öt évben erősödött jelentősebben. Az országos állomány jelenleg 25-30 párra becsülhető. Az ismert fészkek több mint fele Baranyában található, közölte a madártani egyesület baranyai csoportja.
Azt írték, a faj rádiótelemetriás nyomkövetését eddig még nem alkalmazták Magyarországon. A nálunk felcseperedett és kirepült fiókák migrációjáról, területfoglalásáról, mortalitásáról gyakorlatilag semmit sem tudunk.
A hiányt pótlandó, júniusban két baranyai fészekben is jeladóval láttak el kirepülés előtt álló fiókákat, összesen 4 példányt. A műveletre egy több országra kiterjedő EU-s pályázat keretében kerülhetett sor.
A fiókák már kirepültek, de egyelőre még a fészkek közelében tartózkodnak. Kíváncsian várják, mikor vállalkoznak hosszabb távú repülésre.
Forrás: MME
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Egy mohácsi család lepte meg a...
- Az erkélyen keresztül siettek egy...
- Hideg éj után hózáporok is várhatók...
- Elkapták a rendőrök a mohácsi...
- Egy mohácsi világrekord története:...
- Két új területi horgászjegyet...
- Szijjártó Péter: 2026-ban sem fogunk...
- Egy korszerű inkubátorra vágytak, de...
- Oszlopnak rongyolt egy autós...
- Szilveszterkor átlagosan ötven tűz...

