Új plébániai tanácsosokat avattak Himesházán
2016. március 04. péntek 09:16

Vasárnap Himesházán tartott szentmisét Udvardy György megyéspüspök a plébániai tanácsosok testülete megújítása alkalmából.
Az új tanácsosok a püspöki szentmisén tették le ígéretüket, hogy öt évre vállalják egyházközségük és templomuk szolgálatát.A geresdlaki és a himesházi plébánián is megújult a plébániai tanácsosok testülete. Az új tanácsosok a püspöki szentmisén tették le ígéretüket, hogy öt évre vállalják egyházközségük és templomuk szolgálatát.
Udvardy György megyéspüspök beszédében a vasárnapi evangéliumból kiindulva fejtette ki a bűnbánat és a megtérés fontosságát. A mise végén megáldotta az irgalmasság szentévére bekeretezett irgalmas Jézus-képet. A misét a Művelődési Házban állófogadás követte, ahol a megyéspüspök a testület tagjaival és a polgármesterekkel találkozott.
Forrás: Pécsi Egyházmegye
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Áldozatot követel a mohácsi híd...
- Villámlásra, jégesőre figyelmeztetnek...
- Hétfőn a magyar írásbelikkel...
- A Széchenyi tér átépítése után is...
- Második alkalommal imádkoztak...
- Anyák napja: megköszönni sosem késő,...
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Mohácson is megjelent a koronavírus -...
- Már a mohácsi kikötőben horgonyoz a...
- Viharokkal ér véget vasárnap a májusi...