Tűz a suliban, eltűnt diákok - szerencsére csak gyakorlat volt
2015. április 07. kedd 07:30
A hivatásos és az önkéntes tűzoltók együttműködésének erősítése volt a célja annak a gyakorlatnak, amelyet a napokban tartottak Majson, a Frey János Általános Iskolában.
A feltételezett szituáció szerint tűz ütött ki az iskola egyik tantermében. A gyakorlat keretében valóban sor került az iskola teljes kiürítése: a tűzjelző megszólalása után a pedagógusok rendezetten, az előre kijelölt útvonalon és időn belül hagyták el a helyiségeket a diákokkal.
A feltételezés szerint azonban három tanulónak nyoma veszett, így a tűzoltók feladata az oltás mellett az életmentés is volt. Az eltűnt gyerekek keresésére három mentőcsoportot alakítottak, egyet a mohácsi, kettőt a majsi önkéntesek alkottak. Az épület átvizsgálása során rövid időn belül megtalálták a diákokat, akiket sikerült épségben kihozni. A tüzet végül az önkéntesek fékezték meg.
A gyakorlatot követően az iskola tanulói megismerkedhettek a tűzoltójárműveken elhelyezett felszerelésekkel is.
A gyakorlat arra is kiváló lehetőséget teremtett, hogy az önkéntes tűzoltók tapasztalatot szerezzenek a hivatásos beavatkozók jelenlétében, valamint az iskolában tartózkodók azt is megtapasztalták, mi a teendő, ha tűz ütne ki.
Forrás: Katasztrófavédelem
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Álörökösök bűnbandájára csaptak le a...
- Vasárnapig tart a rendőrségi razzia...
- Hogy a szükséget szenvedőknek újra...
- Vigyázat, nagyon csúszhat! Ónos eső...
- Olcsóbb, friss és szép fenyőfát...
- Már húsz hektáron ég a Szársomlyó,...
- A mohácsi grillbetyár, Szűcs Gergely...
- Férjhez ment a miniszterelnök lánya,...
- Jön a téli közigazgatási szünet a...
- Amerikába is eljutott a Busó Iskola,...

