Tamburaoktatást indítana ősztől a Schneider Művészeti Iskola, várják a jelentkezőket

2015. május 20. szerda 17:16

Tamburaoktatást indítana ősztől a Schneider Művészeti Iskola, várják a jelentkezőket

A következő tanévtől szeretné elindítani alapfokú művészeti iskolai keretek között a tambura hangszercsalád oktatását a zenetagozaton önálló népzenei tanszakként a Schneider Lajos Művészeti Iskola. 

A hangszercsalád és a tamburazenélés mintegy két évtizede újra reneszánszát éli Mohácson, egyre népszerűbb a gyerekek, a diákok és szüleik körében is - ennek apropóján vetődött fel a hangszereken való játék oktatásának igényét, ami jelenleg szakköri szinten az önkormányzat támogatásával Versendi Kovács József, a népművészet mesterének vezetésével zajlik.

Neki és néhai Tiszai Györgynek köszönhetően az elmúlt mintegy húsz év alatt felnőtt egy új tamburás nemzedék, új zenekarok alakultak, nyolcadik éve tamburafesztivált rendez a város.

Az új generációból a legtehetségesebbek folyamatosan továbbképzik magukat, közülük is kiemelkedik Pávkovics István, az iskola egykori növendéke, aki a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népzene Tanszék tambura szakán szerzett előadóművészi diplomát, idén pedig a zenetanári képesítését is abszolválja. Őt szeretnék alkalmazni az újonnan induló tanszak tanáraként. Eddig az iskolában a népzenei tagozaton csak a népi ének tanszak működött kiválóan. Ehhez csatlakozna az új tanszak, melynek elindítását támogatja a KLIK, az engedélyeztetési eljárás zajlik, remélhetően az idei tanév végére rákerül az aláírás és a pecsét a dokumentumra, és szeptembertől megkezdődhet az oktatás.

Versendi Kovács József támogatásáról biztosította az intézményt és kedves tanítványát, Pávkovics Istvánt a képzés elindításához és ígérete szerint a későbbiekben is, ha szükséges, minden segítséget megad.

Az iskola arra kéri a szülőket, hogy aki szeretné kisgyermekét tamburázni taníttatni zeneiskolai keretek között, az jelezze a Művészeti Iskola titkárságán személyesen, vagy e-mailben ([email protected]), illetve a 69/510-405-ös telefonon.

Képünkön (archív): a legfiatalabb mohácsi tamburás generáció, a tavalyi fesztiválra kibővített létszámú Mladi Tamburaši együttes.

Forrás: EQM - SLAMI