Táborozó gyerekeket látogattak meg a baranyai zsaruk
2021. augusztus 19. csütörtök 15:20

A Fonyódligeti Erzsébet-táborban jártak a Baranya megyei rendőrök.
A honvédség, a katasztrófavédelem, valamint a mentőszolgálat munkatársaival együttműködve Hősök napja elnevezéssel tartottak tematikus napot szerdán a szervezők, amelyen a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság részéről a bűn- és baleset-megelőzési munkatársak vettek részt.
A gyerekek örömmel vetették bele magukat a közös játékokba, a KRESZ-teszt mellett szókeresőt tölthettek ki, kipróbálhatták az alkohol és a drog hatását szimuláló szemüveget, és a "betörési szobában" megismerkedhettek a vagyonvédelmi eszközökkel is.
A kicsiket a nyár veszélyeivel kapcsolatos hasznos tanácsokkal is ellátták, amelynek során a megelőzési szakemberek kitértek a közlekedés területén szükséges fokozott elővigyázatosságra is. Szóba került az is, hogy melyek a kerékpár kötelező tartozékai, hiszen ezt is fontos tudni, ha a gyerekek biciklivel indulnak útnak. A foglalkozások során külön kitértek a mobiltelefon használat veszélyeire a közlekedésben történő részvétel során.
A táborozó gyerekek fogékonyak voltak az elhangzottakra, szívesen vettek részt az interaktív játékokban, amelyek végeztével természetesen senki sem távozott üres kézzel.
Forrás: BMRFK
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Mohácsi lányra is voksolhatunk a...
- Több baranyai településen is...
- Az önkormányzati lakások bérleti díja...
- Jó hal, paprika, hagyma és só kell a...
- Motoros és autós karambolozott...
- Hídépítés Mohácsnál: a szigeti...
- Eddig még soha át nem élt forróság...
- Huszonhét határsértőt tartóztattak...
- Fának hajtott egy quad Baranyában,...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...

