Szombaton ismét sárkányhajók lepik el az uszodát

2016. április 02. szombat 08:55

Szombaton ismét sárkányhajók lepik el az uszodát

Szombaton rendezik meg a IV. Mohácsi Medencés Sárkányhajó Viadalt a mohácsi uszodában.

A Mohácsi Medencés Sárkányhajó Viadal nem titkolt célja a kajak-kenu sport népszerűsítése és a mohácsi kajakosok csapatába való tagtoborzás, de az évről-évre megrendezett esemény remek kikapcsolódási lehetőséget is nyújt a helyiek számára.

Az immár negyedik alkalommal megrendezett verseny minden évben sok nézőt vonz a mohácsi uszodába, ahol számos helyi és más környékbeli településekről érkező csapatok mérkőznek meg egymással a végső győzelemért.

Idén összesen 21, szebbnél-szebb fantázianevekkel fémjelzett gyermek-, ifi- és felnőttcsapat jelezte részvételét a szombati megmérettetésen.

A több futamból álló viadalon egyszerre két 6-6 tagú csapat versenyez egymással szemben ülve a sárkányhajóban, a győztes az lesz, amelyik előbb tolja el ellenfelét két méterre.

A dobogós helyezettek érmet és oklevelet nyernek, ezenfelül lehetőséget kapnak arra is, hogy a Mohács Maximal Kajak-Kenu Team edzésein ingyenesen részt vegyenek. A harmadik helyezett egy, a második kettő, míg a győztes három hétig használhatja ki ezt a jutalmát.

A viadal reggel nyolc órakor kezdődik. A nézőknek 600 forintos uszodai belépésre jogosító jeggyel lehet belépni a verseny helyszínére.

 

K.A.