Szivárgott a gáz egy pécsi társasház pincéjében
2024. március 06. szerda 13:38

Szivárgott a gáz kedden délután egy pécsi, Bajcsy Zsilinszky utcai társasház pincéjében. Az egyik lakó észlelte a gázszagot, illetve süvítő hangot hallott, ekkor elhagyta az épületet és értesítette a katasztrófavédelmet.
A pécsi hivatásos tűzoltók és a Baranya vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat vonult a helyszínre.
Az egység légzőkészülékben felderített, közben folyamatosan méréseket végeztek, illetve áramtalanították az épületet.
A gázszolgáltató szakemberei elmondták, hogy a házban gázvezeték-felújítási munkálatok tartanak, a kivitelező a csövet nem megfelelően dugózta le, ezért volt gázszivárgás.
A társasházban a munkálatok miatt nem volt gázszolgáltatás. A szivárgást megszüntették.
Az épületet senkinek sem kellett elhagynia, lakosságvédelmi intézkedésre nem került sor, illetve személyi sérülés sem történt.
Forrás: Katasztrófavédelem
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Csaknem húsz éve volt utoljára havas...
- Drogdílerekre törték rá az ajtót...
- Lesz minden a héten: sűrű köd,...
- Harmincöt migránst tartóztattak fel...
- Haltelepítés miatt horgászati...
- Októberben is olcsóbban tankolhattunk...
- Zsákszámra önthetjük a palackokat az...
- Orbán Viktor: ha valaha volt...
- Százötven éve vigyázzák Mohács...
- Mohácsi Duna-híd: reagált a szaktárca...

