Szijjártó Péter Pécsett: a magyar emberek döntik el, hogy Ukrajna csatlakozhat-e az EU-hoz
2025. május 06. kedd 08:40

Nem az ukrán elnök, hanem a magyar emberek fogják meghozni az arról szóló döntést, hogy Ukrajna csatlakozhat-e az Európai Unióhoz vagy sem - közölte a tárca tájékoztatása szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Pécsen.
A tárcavezető a városban rendezett lakossági fórumot megelőzően kiemelte, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök az elmúlt napokban arról beszélt, hogy a magyar emberek többsége támogatná az országa csatlakozását az Európai Unióhoz, azonban erről szerencsére nem ő fog dönteni, hanem a magyarok.
"Nem Ukrajna elnöke, hanem a magyar emberek fogják meghozni az arról szóló döntést, hogy Ukrajna csatlakozhat-e az Európai Unióhoz vagy sem" - szögezte le.
"Azt értjük, hogy a Tisza Párt támogatja Ukrajna európai uniós csatlakozását. Értjük ezt, hiszen a Tisza Párt Európa legukrajnabarátabb pártcsaládjának, az Európai Néppártnak a tagja. Értjük, hiszen a Tisza Párt Manfred Webernek a beosztottja, márpedig Manfred Weber Európa legukrajnapártibb politikusa is egyben" - tette hozzá.
Szijjártó Péter aláhúzta, hogy Brüsszelben egy extra gyorsítósávot festettek fel Ukrajna számára az EU-csatlakozási folyamatban, ami két súlyos következménnyel mindenképp járna Magyarországra nézve.
"Egyrészt sok tízezer vagy akár több százezer ukrán munkavállaló árasztaná el a magyar munkaerőpiacot, elvéve a munkalehetőséget sok tízezer vagy sok százezer magyar embertől. Az ukrán maffia, a hírhedt ukrán maffia pedig átjáróházként használhatná Magyarországot" - figyelmeztetett.
"Mi itt, Magyarországon egyiket sem akarjuk. Nem akarjuk azt, hogy több százezer ukrán munkavállaló árassza el a magyar munkaerőpiacot, illetve nem akarjuk, hogy az ukrán maffia átjáróházként használja Magyarországot" - fűzte hozzá.
"És ha az emberek ezt nem akarják, akkor ezt nagyon egyszerűen meg is akadályozhatják azzal, hogy a Voks 2025 szavazáson részt vesznek, és világosan elmondják a véleményüket erről a kérdésről. És ami a magyar emberek álláspontja lesz, mi azt fogjuk képviselni" - összegzett.
A miniszter újságírói kérdésre válaszolva úgy vélekedett, hogy ha valakinek reális esélye van az ukrajnai béketeremtésre, akkor az Donald Trump amerikai elnök, ezért igencsak rossz hír lenne a világ számára, ha az Egyesült Államok kiszállna a diplomáciai rendezés folyamatából, azonban erről egyelőre nincs is szó.
"Én abban reménykedem, hogy ők részesei maradnak ennek a folyamatnak. Értem én, hogy nagyobb terepet akarnak adni maguknak a háborúzó feleknek a tárgyalásokra, de én remélem, hogy ezzel együtt a segítségükre a jövőben is, a következő napokban, hetekben és hónapokban is számíthatunk"
MTI - Fotó: MTI/Kacsúr Tamás
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Orbán Viktor: nem lesz itt brüsszeli...
- Így vonultak a busók Mohácson...
- Huszonöt határsértő ellen intézkedtek...
- Több mint 30 műholdat állíthat...
- Harmadszor dübörögnek a kamionok a...
- Harmadik helyről kezdi az idényt...
- Kiváló eredményekkel zártak a...
- Hazai pályán bizonyíthattak az ifjú...
- True story: ruhát lopott, egy rendőr...
- Rekordszinten a foglalkoztatottság az...

