Szelíd motorosok: a bólyi találkozó résztvevői a Meixnerbe látogattak

2014. június 13. péntek 08:44

Szelíd motorosok: a bólyi találkozó résztvevői a Meixnerbe látogattak

Idén kilencedik alkalommal rendezik meg az évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendő Bólyi Motoros Napokat június 12. és 14. között a Kántor-réten. A résztvevők egy csoportja még a hivatalos csütörtök esti megnyitó előtt bizonyította, hogy a zordnak ható felszerelés vajszívet takar: a Kórház utcai Meixner Ildikó iskolába látogattak el csodajárgányaikkal.

Fél hat tájban dübörögve gördültek be egymás után a két, sőt háromkerekű motorok a mohácsi intézmény udvarára a gyerekek önfeledt üdvrivalgása közepette. Alig parkoltak le a szemet gyönyörködtető gépeikkel, a motorosok máris sorra kapták a kérdéseket és a dicsérteket.

- A rendezvényt néhány éve a Bólyi Motoros Egyesület szervezi, előtte pedig egy ötfős baráti kör foglalkozott az intéznivalókkal - nyilatkozta a MohácsiÚjság.hu-nak Klippel József az egyesület elnöke.

- A program népszerűsége egyértelműen nő, egyre többen ismerik meg és fogadják el a motorosokat - tette hozzá.

- Egyáltalán nem bánjuk, ha megbámulnak minket. Büszkék vagyunk a motorjainkra - közölte Klippel József, akitől azt is megtudtuk, ennél a büszkeségnél nem a méret a lényeg: ötven köbcentitől több mint kétezer köbcentiig terjed a különböző járművek hengerűrtartalma.

Egy igazi motoros természetesen nem éri be évente egy találkozóval. A bólyi egyesület tagjai rendszeresen vesznek részt más egyesületek, baráti körök programjain, illetve hívják meg Bólyba a partnerközösségeket. Sőt, jövő hónapban tovább ápolnak egy tizenhárom éves hagyományt: Horvátország felé veszi az irányt a konvoj.

Képünkön: motorcsodák a Meixner Ildikó iskola udvarán.

Cs. Á.