Rátámadt a mentőben az ápolóra Pécsett egy részegségéből ébredező komlói férfi
2021. március 04. csütörtök 09:07

A Pécsi Járási Ügyészség közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette miatt emelt vádat egy komlói férfi ellen, aki az őt ellátó mentőápolóra támadt.
A férfi 2020 októberében születésnapját ünnepelte Komlón egy bárban, ahol a túlzott alkoholfogyasztás miatt ittas állapotba került, majd eszméletét vesztette.
A férfihoz mentőt hívtak, a helyszínen ellátták, majd fejsérülése miatt Pécsre szállították.
A vádlott a mentőautóban Komlóról Pécsre tartva végig agresszíven viselkedett, káromkodott, szidalmazta a mentősöket. Pécsett egy közlekedési lámpánál a mentőautó megállt, ekkor a férfi az autóban felállt, mire a mentőápoló szólt neki, hogy üljön vissza a helyére.
Ekkor a vádlott ököllel megütötte a sértett fejét.
Ezt követően a férfit a mentősök lefogták, azonban továbbra is több alkalommal meg akarta ütni a sértettet, ami azonban nem sikerült neki.
A mentőápoló 8 napon belül gyógyuló könnyű sérüléseket szenvedett.A férfi cselekménye a közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntettének a megállapítására alkalmas, mely bűncselekmény büntetési tétele 1 -5 évig terjedő szabadságvesztés.
Forrás: Baranya Megyei Főügyészség
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Így zajlott az élet a Dunán Mohácsnál...
- Pécsen és Mohácson is bajba került...
- Viharos nap vár ránk, de végre enyhül...
- Éjfélig kérhető a részletfizetés a...
- A papi hivatásokért ajánlották fel...
- Egymás után lobbantak fel a...
- Új napi középhőmérsékleti rekord...
- Jó hal, paprika, hagyma és só kell a...
- Zárva tartanak a rendelők és a...
- Mohácsi lányra is voksolhatunk a...

