Óriási károkat okoztak Baranyában a viharok
2021. július 08. csütörtök 15:55

Az utolsó júniusi hétvége után majdnem 600, összesen 1 milliárd forint értékű kárbejelentést fogadott a Groupama - közölte a biztosítótársaság az MTI-vel csütörtökön.
A károkat elsősorban jégeső és vihar okozta az ültetvényekben.
A legtöbb kár Somogy és Baranya megyében keletkezett, némelyik gazdaságban a kár 100 millió forintnál is jelentősebb.
Az időjárás Békés, Csongrád-Csanád és Bács-Kiskun megyét sem kímélte, és nem csak a vetésterületek, hanem mezőgazdasági épületek és munkagépek is károsodtak - írták.
A nyári betakarítású növények kapcsán érkezett bejelentések több mint 80 százalékát már szemlézték, és elkezdődött a kifizetés, valamint az őszi betakarítású vetésterületek szemléje is.
A közlemény szerint a bejelentésekből egyértelmű, hogy a szélsőséges időjárás évről évre egyre több kárt okoz. A Groupama gyors kárrendezést ígér, a termelőknek ezért - mint írták - nem kell félbehagyniuk a nyári munkákat.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Egy mohácsi család lepte meg a...
- Hideg éj után hózáporok is várhatók...
- Az erkélyen keresztül siettek egy...
- Önkormányzati hozzájárulással újul...
- Elkapták a rendőrök a mohácsi...
- Egy mohácsi világrekord története:...
- Pécsre, Mohácsra, Villányba is...
- Szijjártó Péter: 2026-ban sem fogunk...
- Két új területi horgászjegyet...
- Egy korszerű inkubátorra vágytak, de...

