Négy sör után okozott súlyos balesetet egy rendőr, elítéltelte a bíróság
2017. május 22. hétfő 11:17

A Mohácsi Járásbíróság a napokban súlyos testi sértést okozó ittas járművezetés miatt 10 hónap börtönre és 1 év 3 hónap közúti járművezetéstől eltiltásra ítélt egy rendőrt, a büntetés végrehajtását 1 évi próbaidőre felfüggesztette.
A bíróság tájékoztatása szerint a rendőrként szolgáló vádlott szabadidejében, tavaly július 2-án Szederkényben egy szabadtéri rendezvényen tartózkodott, ahol két liternyi sört fogyasztott el.
Délután hat körül aztán gépkocsijával, egy nővel együtt Bóly felé vette az irányt. Az egyik útkereszteződésnél a jelzőtábla ellenére lassítás nélkül behajtott és nem biztosított elsőbbséget a neki jobbról, védett úton, Borjád irányából, motorkerékpárral, szabályosan közlekedő sértettnek.
A sértett férfi a vádlott személygépkocsijának jobb első oldalával ütközött, melytől a gépkocsi elején átrepülve az útpadkára esett, míg a vádlott személygépkocsijával a MOL üzemanyagtöltő állomás felőli árokba hajtott és ott nyerte el nyugalmi helyzetét. A motoros a baleset során 8 napon túl gyógyuló, súlyos sérülést szenvedett.
Az ítéletet az ügyész tudomásul vette, a vádlott és védője a fellebbezés bejelentésére három nap határidőt tartott fenn, így az nem jogerős.
Forrás: Pécsi Törvényszék
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Az én történetem: pályázatot...
- Hat jelölt esett ki az utolsó napon,...
- Eltűnt férfit keresnek a pécsi rendőrök
- Tizenöt méter magasból hoztak le egy...
- A baranyai kormányablakok is nyitva...
- Megújul a pécsi egyetem különleges...
- Orbán Viktor: vasárnap sorsot...
- Állatorvosi ügyelet hétvégén Mohácson...
- Országos bajnok a Radnóti, megnyerték...
- Hideg éj után napsütésre is...

