Migránsokat és embercsempészt fogtak el Baranyában - A csomagtartóból is afgánok kerültek elő
2019. március 27. szerda 13:28

Szigetváron állították meg éjszaka a rendőrök a nyolc migránst szállító személygépkocsit.
A Szigetvári Rendőrkapitányság rendőrei szerdán 0 óra 40 perckor egy magyar honosságú személygépkocsit, illetve annak utasait ellenőrizték Szigetváron, a Széchenyi utcában.
A rendőrök megállapították, hogy a járművet vezető 35 éves oltalmazott státusszal rendelkező afgán férfi 8, magát szintén afgán állampolgárnak valló személyt akart jogellenesen külföldre juttatni.
A migránsok nem rendelkeztek a schengeni tagállamokba történő beutazáshoz és tartózkodáshoz szükséges okmányokkal, továbbá sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét nem tudták igazolni.
A rendőrök a gépjárművet lefoglalták, majd a sofőrt előállították a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányságra, ahol embercsempészés elkövetése miatt indítottak ellene bűntetőeljárást.
Elszámoltatása folyamatban van.
Ugyanezen a napon 3 óra 10 perckor Botykapeterd közelében 6 illegális migránst tartóztattak fel a rendőrök. A férfiakból álló csoport tagjai afgán állampolgárnak vallották magukat, de a Szigetváron elfogott migránsokhoz hasonlóan sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét nem tudták igazolni.
A 14 migránst a rendőrök a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően visszakísérik az ideiglenes biztonsági határzárhoz.
Forrás: BMRFK
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Lezárják a Busó-körforgalmat, a...
- Orbán Viktor: nem fogjuk hagyni, ami...
- Durván emelkedett a hőhullámos napok...
- Jelentősen szigorodtak az alkalmi...
- Újabb visszaéléssel vádoltak meg egy...
- Húsz országból érkeznek a résztvevők...
- Szombaton nem indul szakvezetéses...
- Gomolyfelhőkből érkezhetnek záporok,...
- Szépészeti beavatkozásokat végző...
- Hatalmasat bukta lett a vége egy...