Lopta az áramot egy baranyai pék, fizetett, megússza a börtönt
2024. május 08. szerda 09:20

A Szigetvári Járási Ügyészség lopás bűntette miatt nyújtott be vádiratot egy Pécs melletti településen pékséget üzemeltető férfi ellen.
A vádirat szerint a férfi egy bérelt helyiségben pékséget üzemeltetett a településen. 2022
októberét megelőzően megbízott egy ismeretlenül maradt személyt azzal, hogy az üzlet
fogyasztásmérőjét alakítsa át úgy, hogy alkalmas legyen szabálytalan áramvételezésre.
Az átalakított fogyasztásmérővel a vádlott 2022 októbere és 2023 júliusa között
szabálytalanul vételezett áramot, amelynek értéke meghaladta a 11 millió forintot.
A vádlott cselekménye jelentős értékre elkövetett lopás bűntettének a megállapítására
alkalmas. A bűncselekmény büntetési tétele egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés.
A vádlott beismerte a bűncselekmény elkövetését és közvetítői eljárás keretében
megtérítette az áramszolgáltatónak okozott kárt. Ilyen esetben az öt évnél nem súlyosabb
szabadságvesztéssel fenyegetett bűncselekmény elkövetőjével szemben korlátlanul
enyhíthető a büntetés.
A Szigetvári Járási Ügyészség vádiratában a vádlottal szemben pénzbüntetés kiszabását
indítványozta.
Forrás: Baranya Vármegyei Főügyészség
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Már lehet jelentkezni a nyári...
- Ahol nincs klíma, rövidíti az...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Kecsegéket és menyhalakat...
- Elismerések az ünnepen: Mayer Antal,...
- Itt a hőkupola, Baranyában is...
- Széchenyi tér, parkolóház, Csatatéri...
- Árokba hajtott, felborult egy autó...
- Jubileumi gyalogos zarándoklat indul...
- Kisteherautóval ütközött egy...

