Kreatív nap: a szabadban népszerűsítették a foltvarrást Mohácson

2014. június 15. vasárnap 07:45

Kreatív nap: a szabadban népszerűsítették a foltvarrást Mohácson

A Mohácsi Önsegélyező Nyugdíjas Klubhoz tartozó Színes Foltok és a Mohácsi Piszmogók foltvarró csoportok egy országos megmozduláshoz csatlakozva egy generációkat összefogó programot hirdettek meg „Varrjunk a szabadban!" címmel június 14-ére. Amint a MohácsiÚjság.hu megtudta, a sikeres, hagyományteremtő célú kezdeményezésnek lehet folytatása.

- Megrendeltük és nagyon bejött - mondta a valóban ideális szombati időjárásról Kiss Istvánné Marika, a program koordinátora - a szél fölfrissítette a levegőt és nem volt kánikula.

Talán ennek is köszönhető, hogy az először megrendezett kreatív nap szép számmal vonzotta az érdeklődőket: „Nagyon sokan jöttek el ide a székházunk mellé a Busóudvarhoz, ahova kitelepültünk." - nyugtázta boldogan a Színes Foltok csoport vezetője.

- Voltak, akik kíváncsiskodva megálltak pár percre, de nem akarták kipróbálni a foltvarrást, viszont több vállalkozó kedvű járókelő is akadt. Ők leültek az asztalainkhoz és varrtak a rózsától kezdve a bagolyig sok mindent.

- A sablon adott, de annak a kitöltése már egyéni fantázia kérdése. Öröm volt látni, hogy egyeseknek milyen jó a színérzéke, a színlátása. Tényleg születtek szép munkák, és mindenki hazavihette, amit készített - tette hozzá a szervező.

- A foltvarrásba belekóstolók között egy egész kicsi lány is volt, aki az édesanyjával jött, de csatlakozott hozzánk egy hetven év körüli hölgy is, tehát nagyon vegyesen alakult az érdeklődők kora.

- Sikeresen, nagyon jó hangulatban telt el a mai nap - összegezte tapasztalatait Kiss Istvánné, aki kijelentette: minden erejükkel arra törekszenek, hogy legyenek még hasonló akcióik és tovább népszerűsíthessék a foltvarrást Mohácson.

Képünkön: a foltvarrók kitelepülése a kreatív nap keretében a Busóudvar árkádjai alatt. A háttérben néhány szép patchwork alkotás.

Cs. Á.