Kórházpedagógusok tartottak szakmai konferenciát Mohácson a Meixner EGYMI szervezésében
2014. április 18. péntek 17:12

A mohácsi Meixner Ildikó Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézményben két éve futó pályázat a „Tanuljunk együtt, tanuljunk egymástól!" Ennek célja a sajátos nevelési igényű gyermekek támogatása, illetve egységes, komplex gyógypedagógiai szolgáltatások kialakítása Dél-Baranyában.
- A pályázat keretében több feladatot vállaltunk és több szakmai napot is szerveztünk. Elsősorban az integrált oktatás támogatását tartottuk szem előtt, de a pályázat részeként a kórház-pedagógiai tevékenységet is támogattuk - közölte kérdésünkre Tóthné Schiebelhut Lívia intézményvezető.
Gyógypedagógusok, családsegítők és védőnők is részt vettek azon a mohácsi szakmai napon, melyen Tóthné Almási Mónika kórházpedagógus, a Fővárosi Iskolaszanatórium munkatársa hangsúlyozta: munkájuk egyik legnagyobb nehézsége, hogy nincsenek képzéseik, illetve továbbképzéseik.
A szakember a tervekről elmondta: szeretnék, ha létezne magyar nyelvű szakirodalom és a magyar köznevelési rendszer elismerné a kórház-pedagógiát. Hozzátette: jelenleg meglehetősen szervezetlen keretek között dolgoznak.
Kocsis Krisztina óvodapedagógus, pécsi mentálhigiénés munkatárs felidézte, hogy tizennégy évvel ezelőtt lelkes kolléganői hozták létre a kórháziskola programot, mely akkor még csak a tanulásról szólt. Időközben felismerték: a tartósan kórházi kezelésre szoruló gyermek ugyanúgy igényli a játékot, a barátait és a családját is.
Kőműves Glória, pécsi gyógypedagógus, aki tavaly november óta dolgozik kórházakban fekvő gyerekkel, kiemelte: mindegyik gyermek másféle támogatást kíván. Így viszont nagyon jól ki lehet őket zökkenteni depressziós vagy semmittevős állapotukból.
Amint arról beszámolt, a vidám mókázás és a nevetés tanulás közben sem tilos, sőt megesik, hogy a gyermek önfeledten ugrál az ágyon, miközben a kemoterápiát kapja.
Képünkön: a mohácsi kórház-pedagógiai szakmai nap résztvevői az Ifjúsági Centrumban.
Cs. Á.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Robogóval esett el egy férfi...
- Gyalogost gázolt egy részeg sofőr...
- Hatalmas kamatot ígért egy pécsi...
- Mohácson hadat üzennek a...
- Ma ünneplik a katolikusok...
- Hatalmas, letört faágat távolítottak...
- Szombattól ismét szabad a tánc:...
- Emelkedett a koronavírus...
- Jön a Tabu Kupa: gyönyörű, régi...
- Vörös kódot léptettek életbe a hőség...