Két konténernyi szemetet gyűjtöttek össze pécsi diákok a tűzoltókkal
2025. október 16. csütörtök 10:13

Egész napos hulladékgyűjtési akcióval és tájékoztató előadásokkal hívta fel a figyelmet a katasztrófavédelem a környezetvédelem fontosságára október 15-én Pécsett. A szemétszedésben a pécsi Cserepka János Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Baptista Sportiskola, Általános Iskola és Gimnázium ötven diákja, kísérő tanáraik és a Baranya Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság önként jelentkező munkatársai vettek részt.
A szerdai akcióban résztvevők két konténernyi szemetet gyűjtöttek össze a pécsi István-akna, Árpádtető, István-akna - Árpádtető összekötő út által határolt területről.
A pécsi külterület megtisztítása után a diákok egy előadást hallgattak meg, amelyből megtudhatták, miként tehetnek a legtöbbet környezetük védelme, valamint a szabadtéri tüzek megelőzése, az erdőkre és a szabad területekre vonatkozó tűzvédelmi szabályok betartása érdekében, illetve azt, hol és milyen formában van szerepük saját környezetük biztonságának megőrzésében.
Forrás: Katasztrófavédelem
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Átvette a jelképeket a Pécsi...
- Idén is lesznek magyar rendőrök az...
- Jubileumi gyalogos zarándoklat indul...
- Széchenyi tér, parkolóház, Csatatéri...
- Brutálisan erős UV-B sugárzásra...
- Őri László távozik, lemond a...
- Dupla nulla lett a rendőrségi razzia...
- Megváltozik a Mohácsi Kórház...
- Egyre forróbb: negyven fok közelébe...

