Készül a lift, de a CT telepítéséhez további támogatásra van szüksége a Kórháznak

2013. július 09. kedd 05:58

Készül a lift, de a CT telepítéséhez további támogatásra van szüksége a Kórháznak

Mohácson a Városi Kórház újabb fejlesztése, egy lift építése van folyamatban. A hatékonyabb betegellátás érdekében szolgálatba állítani tervezett CT beszerzéséhez is elméletileg a pénz megvan, viszont a telepítéséhez még kell a segítség.

Egy épületrész átalakításával válik lehetővé a kórházban, hogy a szülészetre, a sebészetre, valamint a szemészeti szakrendelőbe - ez utóbbi pont a beruházás miatt most ideiglenesen a sürgősségi osztályon fogadja a betegeket - ne csak lépcsőn, hanem liften is el lehessen jutni. A 40 milliós költséggel készülő fejlesztéshez úgynevezett konszolidációs forrásból kapott pénzt az intézmény. A kivitelezés a számítások szerint július végére fejeződik be.

Önerős fejlesztésként fogott a város és térsége egészségügyi centruma egy CT berendezés megszerzésébe. Saját tőke hiányában a kórház a Szili László Alapítványa keretében, társadalmi összefogással igyekezett előteremteni a ma már nélkülözhetetlen diagnosztikai eszköz árát.

Amint arról már több alkalommal tájékoztattuk a hírportál olvasóit, az alapítvány számlájára eddig beérkezett pénzadományok, valamint a felkínált támogatások összege magának a berendezésnek a megvásárlásához elegendő. Ám további felajánlásokat várna az intézmény, ugyanis a CT működtetéséhez speciálisan kialakított helyiséget kell biztosítani. Vagyis, a telepítés további mintegy 7 milliós kiadást jelent. Ezúttal ennek az összegnek az összegyűjtése érdekében kéri a kórház vezetése, hogy aki teheti, anyagilag támogassa a betegek érdekét szolgáló cél megvalósítását.



Képünkön: A konyha épületrésze mellett készül a lift.

B. M.