Ismét kinyit a mohácsi képzőművészeti szalon - Különleges évhez különleges téma dukál
2025. november 06. csütörtök 09:58

2026-ra szólóan idén is meghirdette az önkormányzat és a Mohácsi Kossuth Teátrum Művelõdési Ház a Mohácsi Képző- és Iparművészeti Szalont. A művészeti- és társasági élet kétévente esedékes, egyik legkiemelkedőbb eseményére várják a mohácsi, illetve a városból elszármazott amatőr és hivatásos művészek jelentkezését.
Fontos újdonság, hogy ezúttal a kiírás kizárólagos témája a Mohács 500 emlékévhez kapcsolódó 1526-os mohácsi csata, amelyhez az alkotásoknak tartalmukban és hangulatukban is illeszkedniük kell.
A műveket 2026. március 1. és március 29. között, csütörtöktől vasárnapig
12:00 és 18:00 óra között a Mohácsi Kossuth Teátrumban adhatják be azok a helybeli, valamint Mohácsról elszármazott művészek, akik szeretnének részt venni a Mohácsi Képző és Iparművészeti Szalonon.
A tizenhetedik alkalommal sorra kerülő esemény megrendezésével az a célja az önkormányzatnak, hogy a város nagy múltú, rangos képző- és iparművészeti életének megőrzése és fejlesztése érdekében az amatőr és hivatásos alkotók bemutatkozási lehetőséghez jussanak.
A tét nem kicsi, ugyanis a zsűri, illetve a közönség által kiemelkedőnek minősített művek alkotóinak önálló kiállítás lesz a jutalma.
A benyújtott munkákból hivatásos szakmai zsűri válogatása alapján kiállítást rendeznek, amit 2026 áprilisa és szeptembere között tekinthet meg majd a közönség-
A kiállított munkákból katalógus is készül, ebben a beválogatott alkotók egy-egy művének reprodukciója és a művész bemutatása, ars poeticája, címe szerepel.
A szalonra legfeljebb három, olyan újonnan készült munkával lehet pályázni, amely nem szerepelt még kiállításon. Nem lehet nevezni népművészeti, népi
iparművészeti tárgyakkal. Méretbeli megkötés csak a keretezetlen, a rendezők által biztosított üveg alatt kiállítandó képeknél van, ezek mérete: 50 cm x 40 cm, 50 cm x 70 cm és 70 cm x 100 cm.
Képünk a XI. Mohácsi Szalon megnyitóján készült.
EQM
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Az uniós átlag háromszorosával nőtt...
- Új lendületet vesz a mohácsi kikötő...
- Hétfőig lehet jelentkezni a középfokú...
- Bestiális kegyetlenséggel végzett...
- Új gyanúsítottat hallgattak ki a...
- Nyolc év kényszerpihenő után lép...
- Köd és ború: esőre is számíthatunk...
- Több mint tíz százalékkal emelkedik a...
- Súlyos baleset történt az 57-es...
- Továbbra is a Duna hullámsírjában...

