Idén is díjazták a Kisfaludy Napokon résztvevő környékbeli, eredményes diákokat
2016. február 27. szombat 13:07

Pénteken tartották a 12. Kisfaludy Napok záróünnepségét, amelyen díjazták a versenyek legjobbjait.
A Mohácsi Kisfaludy Károly Gimnázium névadója 1788. február 5-én született, az iskola minden év februárjában rendezvénysorozattal tiszteleg emléke előtt. Kisfaludy Károly a magyar reformkor egyik legsokoldalúbb alakja volt, hiszen festő, költő, író, drámaíró, lapszerkesztő, akadémiai tag, irodalomszervező volt egy személyben, így pályafutása a mai ifjúság számára is példaértékű lehet.
A Kisfaludy Napok rendezvénysorozata e sokszínűséget szeretné tükrözni, hiszen a tantárgyi versenyek mellett játékos vetélkedőkön is bizonyíthatják tehetségüket a diákok.
Immár tizenkettedik éve a környék iskolái számára is nyitottak a versenyek. Idén kilenc általános iskolából - minden mohácsi, valamint Bóly, Somberek, Lánycsók és Dunaszekcső iskoláiból - érkeztek résztvevők. A középiskolások korosztályában pedig a házigazda intézményen kívül a Mohácsi Radnóti Miklós Szakképző Iskola tanulói versengtek.
A négy hétig zajló versenyeken összesen 707 versenyző vett részt a 17 tárgyból 41 kategóriában meghirdetett megméretéseken. Az idei tanévben is elsősorban a nyelvek és az érettségi tárgyak versenyi vonzották a legtöbb érdeklődőt.
Az iskola minden évben próbálja színesíteni a versenykínálatot új típusú feladatokkal: a természettudományos verseny már több év óta sokakat vonz. Idén a tanév elején online német versenyt hirdettek, melynek keretében a hat fordulóban összesen 40 tanuló oldotta meg az érdekes feladatokat.
A diákok digitális érdeklődését kihasználva idén online Oscar filmkvíz-verseny is meghirdettek - nagy sikerrel.
A legjobbakat pénteken reggel jutalmazták rövid műsor keretében a Mohácsi Ifjúsági Centrumban megrendezett ünnepségen. A több tantárgyból is induló és kiemelkedő eredményt elért két végzős tanulót, Aszmann Dániel 13.a és Sümegi Valér 13.c osztályos tanulókat - a hagyományoknak megfelelően - idén is emlékserleggel tüntették ki.
Képünkön: a gimnázium kórusa adott műsort a záróünnepségen.
Forrás: Mohácsi Kisfaludy Károly Gimnázium
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Összeütközöt két autó Mohács és Bár...
- Tűz volt Lánycsókon, egy ember...
- Baranyában zárta a DK kampányát...
- Így újul meg a Felszab: fórumon...
- Emmausz-járás: a bólyiak mellett...
- Nagyon hideg hajnal, enyhe nappal:...
- Elhunyt Troszt József, Görcsönydoboka...
- Döntöttek: a PTE Klinikai Központ...
- Martina Tibor immár harminchárom éve...
- Demokrácia Központot hozott létre a...

