Idén is bevállalták a kihívást: újra a nagynyárádiak nyerték meg a falvak közötti versenyt
2019. május 30. csütörtök 15:49

Mondhatni már hagyományosan nagyszerűen szerepelnek a nagynyárádiak a Kihívás Napján, kategóriájukban ismét az első helyet szerezték meg a szerdán lezajlott megméretésen.
A Kanadából 1982-ben Kanadából indult versengés azzal kezdődött, hogy két szomszédos város vezetői azt szerették volna eldönteni, melyikük települése a sportosabb. A verseny eldöntéséhez éjféltől este kilenc óráig folyamatosan számolták, hogy hányan végeznek aktív testmozgást legalább tizenöt percen keresztül.
A vetélkedés azóta meghódította a világot, idehaza is évről-évre megszervezi a Magyar Szabadidősport Szövetség.
A versenyt azok a falvak, városok nyerhették meg, ahol az ott élők számához viszonyítva a legtöbben vettek részt valamilyen sportrendezvény aktív közreműködőjeként.
Hét kategóriában - a települések lélekszáma alapján - hirdettek győztest, a legjobb eredményt a baranyaiak közül a korábbi többszörös győztes Nagynyárad érte el, akik a hétszáz és ezerötszáz fő közötti kategóriában elsők lettek.
Képünk illusztráció.
M. B. - Fotó. MTI/Czeglédi Zsolt
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A Széchenyi tér átépítése után is...
- Viharokkal ér véget vasárnap a májusi...
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Két autó ütközött Harkányban, ketten...
- Csak szeptembertől lesz használható...
- Jön az ezer meg ezer mécses...
- Oszlopot döntő traktor miatt volt...
- Indul a regisztráció a bajai...
- Nőkkel kereskedett egy pécsi pár,...
- Igazi téli hideg várható vasárnap,...