Huszonhat macskát tartott brutális körülmények között pécsi panellakásában egy nő
2024. május 15. szerda 10:09

A Pécsi Járási Ügyészség állatkínzás bűntette miatt emelt vádat egy pécsi nő ellen, aki panellakásában 26 macskát tartott brutális körülmények között.
A vádirati tényállás szerint a nő egy pécsi, kertvárosi önkormányzati lakásban lakott, ahol 26 macskát tartott.
A vádlott a lakásban embertelen körülmények között élt, emellett nem
biztosította a macskák tartásához megfelelő körülményeket, a macskaürüléket nem
takarította fel, nem gondoskodott arról, hogy a macskák ételhez jussanak, nem biztosított számukra elégséges mennyiségű táplálékot.
Mivel a macskákat bezárva tartotta, az állatok önkéntes takarmányfelvételét is
akadályozta, ezért az állatoknál kóros mértékű lesoványodás következett be.
A nő által tartott macskák folyamatosan kórokozóknak, baktériumoknak voltak kitéve.

Tekintettel arra, hogy a nő évek óta lakbért nem fizetett, a közüzemi szolgáltatások ki
voltak kapcsolva, ezért 2023 májusában lakás-kiürítésre került sor, amikor is a vádlott által
tartott 26 macskát elszállították.
A macskák közül 11 az elszállítást követően - a vádlott által indokolatlanul alkalmazott
bánásmód következtében legyengült immunrendszerük miatt - elpusztult.
Az ügyészség a vádlottat állatkínzás bűntettével vádolja.
A felhasznált fotókat a lakáskiürítés során készítették a hatóságok.
Forrás: Baranya Vármegyei Főügyészség
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Már lehet jelentkezni a nyári...
- Ahol nincs klíma, rövidíti az...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Kecsegéket és menyhalakat...
- Elismerések az ünnepen: Mayer Antal,...
- Kisteherautóval ütközött egy...
- Itt a hőkupola, Baranyában is...
- Széchenyi tér, parkolóház, Csatatéri...
- Árokba hajtott, felborult egy autó...
- Jubileumi gyalogos zarándoklat indul...

