Házhoz viszik a muzsikát a zene világnapján a Schneider Művészeti Iskola növendékei

2017. szeptember 29. péntek 14:29

Házhoz viszik a muzsikát a zene világnapján a Schneider Művészeti Iskola növendékei

Rendhagyó módon ünneplik idén a zene világnapját a Schneider Lajos Alapfokú Művészeti Iskola diákjai és tanárai. Nem rendeznek ünnepi koncertet az intézményben, ellenben több helyen muzsikálnak a városban és környékén - házhoz szállítva a zenét. 

Pénteken a mohácsi és a bédai idősek otthonában jártak tanáraik vezetésével a növendékek, hétfőn a szajki iskolában, Mohácson a Boldog Gizella, a Brodarics, és a Széchenyi általános iskolákban, a gimnáziumban, valamint többek között a könyvtárban is fellépnek.

Mindezzel hagyományt szeretnének teremteni: a zene világnapját eddig rendre egy házon belül tartott, ünnepi koncerttel köszöntötték, idén azonban úgy döntöttek, hogy kisebb-nagyobb csoportokban a zenetanárok vezetésével házhoz viszik a muzsikát, s kisebb koncerteket tartanak különböző helyszíneken a városban és a térségben.

A formabontó kezdeményezéssel a zene világnapján igyekeznek felhívni a figyelmet a muzsika fontosságára.

Képünkön: az iskola növendékei egy korábbi fellépésükön.

EQM - Fotó: Facebook