Hamis pecsétekkel bukott le egy férfi az udvari átkelőn
2022. június 03. péntek 13:05

Az udvari közúti határátkelőhelyen csütörtökön 9 óra 30 perckor jelentkezett kilépésre egy svéd honosságú autó bosznia-hercegovinai állampolgárságú sofőrje. A határellenőrzés során felmerült a gyanúja annak, hogy a férfi útlevelében hamis bélyegzőlenyomatok vannak.
A rendőrök a beszerzett adatok, valamint az eseti szakvélemény alapján megállapították, hogy a férfi úti okmányában összesen öt hamis, magyar határátléptető bélyegzőlenyomat van.
A 40 éves férfit előállították, majd kihallgatták gyanúsítottként, amely során elmondta, hogy a hamis bélyegzőlenyomatokat azért szerezte be, mert így akarta a schengeni térségben történő jogszerű tartózkodását igazolni.
A rendőrök a gyanúsítottat idegenrendészeti őrizetbe vették, majd őrzött szállásra szállították.
A bosznia-hercegovinai férfi ellen közokirat-hamisítás miatt nyomoz a Mohácsi Rendőrkapitányság.
Forrás: BMRFK
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hárman tűntek el szombaton a Dunában
- Százmilliós kártalanítást kap az...
- Így kompoztunk egykor Mohácsnál és...
- Papnövendékeket szentelt diakónussá...
- Pécsen és Mohácson is megfordult...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Fagyira dinnye? A NAV baranyai...
- Egy magyar városban megtilották a...
- Idén is megnyílnak Baranyában a...
- Babarcról Pécsen át vezetett...

