Gyorshajtókra, ittas vezetőkre vadásztak a megye rendőrei Mohácson
2020. szeptember 10. csütörtök 17:25

A rendőrök több szabályszegővel szemben is eljártak.
A Baranya megyei rendőrök kedden összehangolt közlekedésbiztonsági ellenőrzést tartottak a Mohácsi Rendőrkapitányság illetékességi területén.
Az ellenőrzés elsősorban a gyorshajók, illetve az ittas járművezetők kiszűrésére irányult, mivel a legfőbb baleseti okok között még mindig a sebességtúllépés és az ittas járművezetés említhető.
A sebességmérés során összesen 5601 elhaladó jármű sebességét ellenőrizték, amelyből 91 esetben lépték túl a megengedett sebességet.
A rendőrök gyorshajtás miatt hat esetben közigazgatási bírságot, valamint 43 alkalommal helyszíni bírságot szabtak ki, a fennmaradó esetekben pedig az objektív felelősség elve alapján megtették a szükséges intézkedéseket a jogsértők szankcionálására.
Az egyenruhások az ittasság ellenőrzés keretében 937 gépjárművezetővel szemben alkalmaztak alkoholszondát, amely egy sofőr esetében mutatott pozitív értéket, vele szemben közigazgatási bírságot szabtak ki.
Forrás: BMRFK
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A Mohácsi Kórház két osztályán...
- Évtizedek óta hűségesen szolgáló...
- Ilyen volt az 1984-es busójárás -...
- Ködös éj után napsütésre is...
- Negyven százalékkal is csökkenhet...
- Drogdílerekre törték rá az ajtót...
- Eltűnt egy 14 éves mohácsi lány, egy...
- A mohácsi gimi csapata nyert az...
- Lángokban álló baranyai családi...
- Átlépte az egymilliót a visszaküldött...

