Fele sem tréfa: havazásra, viharos szélre ébredhettünk Baranyában is
2021. április 06. kedd 08:26

A megyére szólóan a várható viharos szél miatt adtak ki figyelmeztető előrejelzést.
Bejött a meteorológusok előrejelzése, az éjjel érkezett hidegfront nyomán téliesre fordult az időjárás.
Baranyában kedden reggel óta több helyen havazik, s bár a hó nem marad meg, a viharos szél hordja a hópelyheket.
A nappali maximumok plusz 4 és 9 fok között alakulnak.
A Dunántúli-középhegységben, az Alpokalján, illetve délnyugaton, reggelre pedig Borsodban és a Zemplén térségében akár 5 centiméter olvadozó, nedves, tapadó hóra lehet számítani, de egyes hegyvidéki részeken (Bükk, Aggteleki-hegység, Zempléni-hegység) ennél valamivel nagyobb mennyiségű (akár 10 centiméter) porhó is kialakulhat.
Másutt inkább vékony, átmeneti hólepel alakulhat ki, melyre legkisebb esély a középső országrészben és a Dél-Alföldön mutatkozik.
Kedden napközben a magasabb hegycsúcsok kivételével mindenütt gyorsan elolvad a hóréteg.
Elsősorban a Bakonyban átmenetileg kisebb hófúvás is előfordulhat. Emiatt Veszprém megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ingyenes vagy sem az M6-os sztráda...
- Új épületet emelnek a Fehér Gólya...
- Napsütéses, ám hűvös nap vár ránk...
- Megkapták az élelmiszer-utalványokat...
- Anyakönyvi hírek: ők születtek a...
- Visszatérnek az éjszakai fagyok, eső...
- Zajlik a munka Mohács belvárosában,...
- Idén is várják a közös...
- Ma is felismerik az utcán az egykori...
- Baranyában négy erőműben...