Baleset-megelőzési program a geresdlaki óvodában
2014. május 08. csütörtök 19:16

A geresdlaki óvodások és kisiskolások Mancs kutya segítségével játékosan sajátították el a korosztályuknak megfelelő közlekedési szabályokat.
Geresdlak település polgármesterének felkérésére megrendezett gyereknapi majálison a Mohácsi Rendőrkapitányság kerékpáros ügyességi feladatokkal, a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság baleset-megelőzési „MANCS" programjával várta a gyerekeket.
A Mancs nevű kistermetű kutya a bemutató során a frizbiből kialakított KRESZ táblákat csak azután kapta el, miután a gyermekek a feltett közlekedési kérdésre a helyes választ adták.
A program részeként Fejes Rózsa rendőr főtörzszászlós az óvodásoknak a közelben lévő gyalogos átkelőhelyen Mancs segítségével mutatta meg az átkelés helyes menetét.
Forrás: Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Órákon át küzdöttek éjjel a lángokkal...
- Orbán Viktor: minden uniós országban...
- Már tudjuk, kik voltak a pécsi hősök...
- Busszal szállítják az utasokat a...
- Képtelen volt belenyugodni a...
- Hárman sérültek meg a 6-os pécsi...
- Mohács: megoldódott a „Jó úton...
- Különleges tárlattal, koncerttel,...
- Hidegfront érkezik, de csak még...
- Egyre-másra lobbannak fel szabadtéri...