A jövő tűzoltói táboroztak Siklóson
2021. augusztus 27. péntek 13:19

Izgalmakkal és kihívásokkal teli napokon vannak túl azok a gyermekek, akik részesei voltak az immáron ötödik alkalommal, Siklóson rendezett tűzoltótábornak.
A Szent Flórián Önkéntes és Ifjúsági Tűzoltó Egyesület által szervezett programokon, négy napon keresztül különféle tűzoltási- és életmentési feladatokkal néztek szembe azok a gyermekek, akik még időben lecsaptak a villámsebességgel betelt helyek valamelyikére.
Idén 22 gyermek, fiúk és lányok közösen - vagy, ahogy a program megnyitóján elhangzott, a jövő tűzoltói - augusztus 23 és 26 között megismerkedhettek különféle tűzoltási módszerekkel és felszerelésekkel, kipróbálhatták például a búvárkodást és magasból mentést, de elsősegélynyújtás és árvízvédekezés terén is bővíthették ismereteiket.
„Fontosnak tartjuk, hogy ifjúsági tagjaink nyári szünetben, szabadidejükben is tartalmas programokon tanulhassanak." - vallja a Szent Flórián ÖTE valamennyi tagja. A tanulásnak pedig megannyi formája lehet - nem kérdés, hogy a gyerekek szívesebben töltenék ezután is így a tanulásra szánt idejüket.
Jó hír azoknak, akik kedvet kaptak vagy visszatérnének - a Szent Flórián Önkéntes és Ifjúsági Tűzoltó Egyesület a jövőben is folytatni szeretné a már ötödik alkalommal sikeresnek bizonyult hagyományt, így elképzelhető, hogy a 2022-es év sem telik el tűzoltótábor nélkül.
Forrás: Katasztrófavédelem
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Mohácsi lányra is voksolhatunk a...
- Több baranyai településen is...
- Az önkormányzati lakások bérleti díja...
- Jó hal, paprika, hagyma és só kell a...
- Hídépítés Mohácsnál: a szigeti...
- Motoros és autós karambolozott...
- Eddig még soha át nem élt forróság...
- Huszonhét határsértőt tartóztattak...
- Fának hajtott egy quad Baranyában,...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...

