Új, egyedülálló képzéseket indít a PTE jogi kara
2024. január 10. szerda 13:06

Újonnan bevezetett környezeti, társadalmi és felelős társaságirányítási (ESG) szemléletű gazdasági jogi szaktanácsadó és szakjogász (LLM) végzettséget adó ESG szemléletű gazdasági jogi szakjogász képzések indulnak Magyarországon egyedüliként a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán (PTE ÁJK), budapesti képzési helyszínen, a KPMG szakembereinek bevonásával.
A klímaváltozás hatására napjainkban már jelentős a társadalmi nyomás a klímavédelem mellett a szociális jogok és a felelős társaságirányítás területén is. Az üzleti és non-profit szervezetek tekintetében a környezetért és a társadalomért felelős tevékenység nemcsak elvárás, hanem a legfelsőbb szintű döntések részeként kell, hogy működjön a jövőben.
Egyre jelentősebb igény van az ESG szakértelemmel rendelkező szakemberek alkalmazására, hiszen 2024-től évről-évre egyre szélesebb körben vezetik be a kötelező ESG megfelelőségi jelentést. Erre az igényre kíván választ adni a pécsi jogi kar új képzéseivel, amelyek egyedülállóak ma Magyarországon.
A képzés hallgatói a környezeti, társadalmi és felelős társaságirányítási (ESG) jogi szakterülethez kapcsolódó hazai, európai uniós és nemzetközi jogszabályi környezet megismerésén túl képessé válnak a szabályok alkalmazásához kapcsolódó projektek menedzselésére is. Új és izgalmas területeken szerezhetnek jártasságot, megismerkedhetnek többek között a környezetvédelem, a felelős társaságirányítás, az emberi jogok munkahelyi szabályozásával, az ESG szabályozások gyakorlati oldalával, a stratégiaalkotás, jelentéskészítés és auditálás folyamatával.
A szakirányú továbbképzések előkészítésében és az oktatás folyamatában is jelentős szerepet vállalt a téma iránt elkötelezett KPMG, melynek szakmai hitelessége és a képzéshez hozzáadott értéke jelentős. A leendő hallgatók így a legnagyobb rálátással bíró gyakorlati szakemberektől sajátíthatják el a szerteágazó és azonnal hasznosítható tudást.
Jelentkezési határidő: 2024. január 22.
Forrás: PTE - Fotó: PTE/Csortos Szabolcs
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Baranyában is újra szállást keres a...
- Hűvös éj után egy kis napsütésre is...
- Várják a jövő fényfestőinek, a...
- Hargitai János elárulta, szerinte mi...
- Egy méter alatt állt meg a vízszint...
- Orbán Viktor szerint szép és felemelő...
- 1956 Mohácson: így küzdöttek a...
- Dunaszekcsőn oltják a lángokat a...
- Orbán Viktor az ünnepen: beszélnünk...
- A hó végéig marad a megváltozott...

