Vitézy Dávid meghallgatásán a mohácsi Duna-hidat is a feltárandó ügyek közé sorolta
2026. május 11. hétfő 13:02

A közlekedéspolitikában jelentős feladatok tornyosulnak Magyarország előtt - mondta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszterjelölt kinevezés előtti meghallgatásán hétfőn az Országgyűlés közlekedési és beruházási bizottságának ülésén.
Közölte, a munkát a szembesítéssel kell kezdeni, mert sok olyan kérdés van, amelyekben nem lehet tisztán látni. A múlt aktáit megnyitják, átnézik a helyzetet, és feladat lesz a szabálytalanságok feltárása a hatóságokkal együttműködve.
A feltárandó ügyek közül több konkrét példát is felhozott. Megemlítette a kétszer kétsávos autópálya-bővítések szakpolitikai megalapozottságának kérdését, a túlárazott, mobil rendszerű műtárgyakat – köztük a mohácsi hidat –, valamint hogy a leköszönő kormányzat utolsó napjaiban még tízmilliárdos kötelezettségvállalások történtek.
Hangsúlyozta, dolgozni kell az uniós pénzek hazahozatalán, és megjegyezte, Magyarország jelentős forrásoktól esett el, és ezzel behozhatatlan károkat szenvedett el.
Kijelentette, a vasútrombolás korát le kell zárni, át kell lépni a vasútfejlesztés időszakába.
A bizottság Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszteri kinevezését 6 igen és egy tartózkodás mellett támogatta.
MTI - Fotó: MTI/Illyés Tibor
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Már az is felmerült, lehetne-e vasúti...
- Időközi képviselő-választás Mohácson:...
- Tetőzik a Duna Mohácsnál, majd...
- Átvilágítják az Országos...
- Estétől megint zivatarok csaphatnak...
- Egyhetes rendőrségi razzia indul...
- Hivatalosan is a Húrok királynője...
- Anyakönyvi hírek: ők születtek és...
- Tovább emelkedik Mohácsnál a Duna...
- Motorossal ütközött egy autó Versend...

