Vigyázat: tartós sűrű ködre számít csütörtökön a meteorológia
2012. október 03. szerda 22:25

A várható tartós, sűrű köd miatt tizenkét megyére elsőfokú figyelmeztetést adott ki csütörtökre az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Csütörtök hajnalban többfelé képződik sűrű köd, és nyugaton, délnyugaton és északkeleten csak a késő délelőtti órákban oszlik fel.
Az előrejelzés szerint Vas, Veszprém, Zala, Somogy, Baranya, Tolna, Bács-Kiskun, Nógrád, Heves, Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar megyében csütörtök hajnalban olyan tartós, hat óránál is tovább tartó sűrű ködre lehet számítani, amelyben a látótávolság néhány száz méter lehet majd.
A köd feloszlása után túlnyomóan derült, napos idő várható, csak délután növekszik meg helyenként a fátyolfelhőzet. Csapadék nem lesz. A Kisalföldön a déli szél időnként erős lehet, de másutt mérsékelt marad a légmozgás. A legalacsonyabb hőmérséklet 5 és 11, a legmagasabb pedig várhatóan 19 és 24 Celsius-fok között alakul - olvasható a meteorológiai szolgálat előrejelzésében.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Több baranyai településen is...
- Mohácsi lányra is voksolhatunk a...
- Jó hal, paprika, hagyma és só kell a...
- Fának hajtott egy quad Baranyában,...
- Eddig még soha át nem élt forróság...
- Motoros és autós karambolozott...
- Személyi változásokat rendelt el a...
- Hárman tűntek el szombaton a Dunában
- Huszonhét határsértőt tartóztattak...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...

