Újabb villanymozdonyokkal erősít a MÁV, három már itt van!
2025. január 25. szombat 08:59

Magyarországra érkezett három újabb Vectron-mozdony. A lépés része annak - a járműflotta megerősítésére és korszerűsítésére vonatkozó - vállalásnak, amit Lázár János építési és közlekedési miniszter a január elején tartott Közlekedésinfón fogalmazott meg.
Ennek keretében csak 2025-ben 15 nagy teljesítményű dízel és 40 db villanymozdonnyal, összességében tehát 55 db korszerű mozdonnyal bővül a vasúti járműpark.
2026 első félévében további 15 korszerű villanymozdony érkezik még.
Ezeknek az intézkedéseknek köszönhetően 2026 nyaráig a napi forgalomban közlekedő minden második villamos mozdony korszerű lesz, az IC járatoknak pedig közel 90%-a fog korszerű, nagy teljesítményű mozdonnyal közlekedni.
Ez az elmúlt 30 év legnagyobb mozdonyflotta-erősítése, ami érdemben járulhat hozzá a kiszámíthatóbb, pontosabb vonatközlekedéshez.
A most Magyarországra érkezett Vectronokat továbbiak követik: a nyári menetrendváltásig közel egy tucatnyi ilyen típusú villanymozdony érkezik folyamatosan.
A már „hazaérkezett" 3 mozdonyt átvizsgálják és felszerelik a vállalatcsoport szabályai által megkövetelt műszaki eszközökkel. Ezt követően megkapják az új mávos arculatukat, és megkezdhetik szolgálatukat a MÁV-csoport flottájában.
Képünk illusztráció.
Forrás: MÁV
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Felvonták a nemzeti lobogót az...
- Húsz fok, ragyogó napsütés - Kell...
- Több kocsival közlekednek a Mecsek...
- Lángoló istállót oltottak Sátorhelyen...
- Ifjú tűzoltókat képeztek az önkéntes...
- Heves záporok, zivatarok is lehetnek...
- Gyászol a város: elhunyt Winternitz...
- Három autó ütközött, lezárták a 6-ost...
- Ezt azért behúztuk:...
- Hatalmas mennyiségű hulladék ég a...

