Szerdán hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat
2025. július 21. hétfő 11:04

Szerdán hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat; a fiatalok 20 órától kapnak sms-t az eredményről - mondta a felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkár hétfőn az M1 aktuális csatorna műsorában.
Varga-Bajusz Veronika elmondta: a központi ponthatárváró rendezvényt ezúttal Veszprémben tartják, de számos egyetemi városban is szerveznek hasonló Pont Ott Partit.
Kiemelte: idén már harmadik éve, hogy több mint 120 ezer feletti a jelentkezői létszám, és Európában egyedüliként Magyarországon tízből nagyjából nyolc diák állami ösztöndíjas képzésre kerül be az egyetemre.
Mint mondta: a fiatalok ma már sokkal tudatosabbak, és sokkal inkább a nemzetgazdaság szempontjából releváns képzésekre jelentkeznek.
"A műszaki, a természettudományos, a mérnök, az informatika, de a tanár vagy az orvos-egészségtudományi képzések is ide sorolhatók, és ebből kifolyólag várhatóan az állami ösztöndíjas férőhelyek is jobban ezekre a képzésekre fognak fókuszálni" - tette hozzá.
Az államtitkár beszélt arról is, hogy a magyar egyetemek egy megújítási folyamaton mentek át, új struktúrában, új működési módszerrel, teljesítményelvárással, teljesítményfinanszírozással működnek.
Sokat erősödtek a magyar egyetemek és egyre meghatározóbbak a nemzetközi szinten is - fogalmazott, hozzátéve, hogy "tizenkét egyetemünk van a világ legjobb 5 százalékában, de a cél az, hogy 2030-ra világszinten legyen top 100-as és több top európai egyetemünk is".
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Baleset miatt teljes útzár van a 6-os...
- Orbán Viktor: ha nemzeti kormány van,...
- A koronavírus-fertőzések számának...
- Sorokban az élet: dalban mondják el...
- Két autó ütközött Mohács határában,...
- Vadat gázolt egy teherautó Babarcnál,...
- Már jelezhetjük a szolgáltatónak, ha...
- Nem tartják meg az egyházmegye...
- Egy padláson próbált elrejtőzni a...
- Már több mint egymillióan megkapták...