Sólyom 195 milliós villát kapott
2011. június 14. kedd 12:13
Az egy éve távozott köztársasági elnöknek a volt hivatala Normafánál vett egy 265 nm-es lakást, amelyet a politikus az élete végéig használhat. A Blikk információi szerint a Köztársasági Elnöki Hivatal 195 millió forintért vásárolta meg egy normafai ikerház felét Sólyom Lászlónak. A lap szerint a háromszintes, belsőliftes, ötszobás luxusvilla alapterülete 265 négyzetméter, amihez 75 nm-es garázs és a 55 nm-es terasz tartozik. Az ősfás telek 2018 négyzetméteres.
Az egyedi bútorokkal felszerelt, légkondicionált rezidencia extraszolgáltatásai közé tartozik a központi porszívó és a fűtött kocsibeálló is. A lakást egy év keresés után sikerült megvenni, miután hiába kínált fel több sváb-hegyi villát is a Nemzeti Vagyonkezelő Zrt., azok - egy volt nővérszállás és egy drogambulancia épülete - nem feleltek meg a volt elnöknek, mondván, nem lakhatók.
A 71 éves Sólyom László, illetve felesége élete végéig használhatja az állam tulajdonában maradó lakást, ami törvény alapján jár minden volt államfőnek. Mivel a volt elnököknek életük végéig protokolláris feladatokat is el kell látniuk, a rezidenciájuknak bizonyos reprezentatív elvárásoknak is meg kell felelniük.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Pécsen és Mohácson is bajba került...
- Éjfélig kérhető a részletfizetés a...
- A papi hivatásokért ajánlották fel...
- Zárva tartanak a rendelők és a...
- Új napi középhőmérsékleti rekord...
- Egymás után lobbantak fel a...
- Viharos nap vár ránk, de végre enyhül...
- Így zajlott az élet a Dunán Mohácsnál...
- Mohácsi lányra is voksolhatunk a...
- Több baranyai településen is...

