Riasztás riasztás hátán: most már erős szél és jégeső miatt is
2012. június 22. péntek 11:03
Heves zivatarokra, néhol jégesőre is számítani kell pénteken, Pest és Bács-Kiskun megye néhány térségére már másodfokú, míg több más megyére - köztük Baranyára - elsőfokú riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat; az egész Balatonnál másodfokú viharjelzés van érvényben.
Az említett területeken már 1-3 órán belül kialakulhatnak olyan heves zivatarok, amelyeket felhőszakadás, jégeső - akár 2-5 centiméternél nagyobb jégdarabokkal -, illetve óránkénti 90 kilométeres erősségű széllökések kísérhetnek. Ilyen viharokra az ország nagy részén számítani lehet még a nap folyamán.
Emiatt a péntek éjfélig érvényes veszélyjelző előrejelzés szerint tíz megyében - Nógrád, Heves, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Békés, Csongrád, Bács-Kiskun, Pest -, valamint a főváros területén másodfokú, míg Komárom-Esztergom, Fejér, Tolna és Baranya megyében elsőfokú figyelmeztetés van érvényben.
Mindeközben a hőség miatt Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar, Békés és Csongrád megyére kiadott harmadfokú figyelmeztetést másodfokúra mérsékelték, vagyis a napi középhőmérséklet ezeken a területeken tartósan már nem 27 Celsius-fok, hanem 25 fok felett alakul majd. Az UV-B sugárzás maximuma pénteken is meghaladhatja az extrém szintet jelző 8-as értéket.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Több baranyai településen is...
- Mohácsi lányra is voksolhatunk a...
- Jó hal, paprika, hagyma és só kell a...
- Eddig még soha át nem élt forróság...
- Motoros és autós karambolozott...
- Hídépítés Mohácsnál: a szigeti...
- Személyi változásokat rendelt el a...
- Az önkormányzati lakások bérleti díja...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Huszonhét határsértőt tartóztattak...

